Loading color scheme

Aktuální informace

Změna DPH od 01/2024


Vážení klienti, od 1.1.2024 se mění sazba DPH pro jídlo a nealkoholické nápoje konzumované v restauraci či odnesené z restaurace. V následujících manuálech najdete, jak tuto sazbu u svých skupin nastavit. Ruší se sazba DPH pro prodej s sebou. Vy, kteří máte vazbu na recepční systém, například Hores 10, Opera / Fidelio, věnujte pozornost i návodu na přenastavení interface pro pokladní systém.
Vzhledem k tomu, že bude potřeba aktualizace softwaru (která se zákazníkům, kteří platí péči, provede automaticky), prosíme všechny, aby si zkontrolovali verzi Foodmanu, dle návodu v manuálu. Ti kteří zjistí, že verze neodpovídá požadované, nechť nás kontaktují na adrese dph@altopraha.cz. Do mailu uveďte jméno vaší společnosti, kontaktní osobu, její email a telefon. Ozveme se vám s možnostmi přidání nové sazby DPH.

Manuál pro Food

Manuál pro nastavení rastrů s Hores 10


Nová sazba DPH, 1.5. 2020 (5/2020)

Vážení klienti, od 1.5. 2020 se mění sazba DPH pro jídlo konzumované v restauraci a pro točené pivo. V následujících manuálech najdete, jak tuto sazbu u svých položek nastavit. Pokud nemáte prodej s sebou, stačí vám pouze přenastavit sazbu dph příslušných položek. Možné je nastavit si prodej s sebou. Vy, kteří máte vazbu na recepční systém, například Hores 10, Opera / Fidelio, věnujte pozornost i návodu na přenastavení interface pro pokladní systém.

V případě, že máte zájem o provedení změny dph z naší strany, kontaktujte nás, prosím, na adrese dph@altopraha.cz. Do mailu uveďte jméno vaší společnosti, kontaktní osobu, její email a telefon. Ozveme se vám s návrhem termínu realizace.

Návody najdete zde.

Změna výpočtu a zaokrouhlování DPH 2019 (3/2019)

Jednou ze změn v rámci novely DPH pro rok 2019 je změna § 37, který upravuje zaokrouhlování DPH a výpočtu DPH „shora“, tedy z celkové částky včetně DPH platná od 1.4.2019. Původní metoda výpočtu může být zachována maximálně 6 měsiců od nabytí účinnosti této novely.

Žádejte si upgrade systému FoodMan!!! Pro zákazníky s platnou servisní smlouvou zdarma!

Platnost EET certifikátů (8/2019)

Finanční správa upozorňuje, že za několik měsíců budou končit platnosti prvních pokladních certifikátů, které byly generovány v počátcích zavádění EET. První vlna EET, která se týkala hotelů a restaurací, totiž odstartovala začátkem prosince 2016, druhá (obchodníci) pak na začátku března 2017. Všichni tito podnikatelé budou muset v následujících měsících vygenerovat certifikát nový a ten nainstalovat do svých pokladních zařízení.

Jedná se o pokladní certifikáty, které slouží k podpisu datových zpráv o evidovaných tržbách a jsou platné tři roky. Jak upřesňuje metodika finanční správy, prostřednictvím certifikátu systém identifikuje poplatníka, který mu datovou zprávu posílá. Poplatník může mít dle potřeb a specifik fungování jeden certifikát pro všechna svá pokladní zařízení nebo využít více certifikátů a mít např. certifikát pro každou svou provozovnu nebo pro každé své pokladní zařízení.

Podpora windows (3/2019)

Vážení zákazníci,
podle našich záznamů jsou některé z Vašich pokladen dosud provozovány na počítačích s operačním operačním systémem Windows XP.

Rádi bychom Vás upozornili na rizika, která jsou s takovým provozem spojeny, a nabídli řešení k zajištění bezpečnosti a spolehlivosti

https://support.microsoft.com/cs-cz/help/14223/windows-xp-end-of-support
V případě zájmu nás, prosím, kontaktujte

Od 1.3.2018 PLATBY KREDITNÍ KARTOU NEPODLÉHAJÍ EET (2/2018)

Zdroj: Podnikatel.cz
Návod na nastavení fiskálních / nefiskálních plateb pro EET. (4/2020)