NOVINKY

NOVINKY

Změna výpočtu a zaokrouhlování DPH 2019

Jednou ze změn v rámci novely DPH pro rok 2019 je změna § 37, který upravuje zaokrouhlování DPH a výpočtu DPH „shora“, tedy z celkové částky včetně DPH platná od 1.4.2019. Původní metoda výpočtu může být zachována maximálně 6 měsiců od nabytí účinnosti této novely.

Žádejte si upgrade systému Food !!! Pro zákazníky s platnou servisní smlouvou zdarma!

Pro ostatní v závislosti na počtu pokladen.
2019-08-05

 

 Platnost EET certifikátů

Finanční správa upozorňuje, že za několik měsíců budou končit platnosti prvních pokladních certifikátů, které byly generovány v počátcích zavádění EET. První vlna EET, která se týkala hotelů a restaurací, totiž odstartovala začátkem prosince 2016, druhá (obchodníci) pak na začátku března 2017. Všichni tito podnikatelé budou muset v následujících měsících vygenerovat certifikát nový a ten nainstalovat do svých pokladních zařízení.

Jedná se o pokladní certifikáty, které slouží k podpisu datových zpráv o evidovaných tržbách a jsou platné tři roky. Jak upřesňuje metodika finanční správy, prostřednictvím certifikátu systém identifikuje poplatníka, který mu datovou zprávu posílá. Poplatník může mít dle potřeb a specifik fungování jeden certifikát pro všechna svá pokladní zařízení nebo využít více certifikátů a mít např. certifikát pro každou svou provozovnu nebo pro každé své pokladní zařízení.
2019-08-02

Podpora windows

Vážení zákazníci,
podle našich záznamů jsou některé z Vašich pokladen dosud provozovány na počítačích s operačním operačním systémem Windows XP.
Rádi bychom Vás upozornili na rizika, která jsou s takovým provozem spojeny, a nabídli řešení k zajištění bezpečnosti a spolehlivosti.

V případě zájmu nás, prosím, kontaktujte

2019-03-14

 

Komplexní systém pro jídelny

Objednávání jídel přes intranet nebo web a výdeje přes pult pomocí terminálu nebo formou obsluhy u stolu s přenosným terminálem. Více  zde

 

FOOD600 – přechod na PostgreSQL

 

Food600 nyní provozujeme nově na databázovém systému postgresql. Týká se všech nových instalací. Stávajícím klientům v dohledné době nabídneme možnost přechodu z původního systému na postgres.

FOODie – nová verze pokladny

Spolu s přechodem skladového systému na postresql, byl dokončen vývoj a testování nové verze pokladny a nastala fáze testování a dolaďování v ostrém provozu. Foodie je provozována ve webovém rozhraní a je k dispozici i pro systém Android.

 

 

V České televizi…

Systém Food byl instalován ve všech gastroprovozech České televize na Kavčích horách…

 

 

Orderman 5 přichází…


Zjednodušerná verze osvědčeného Ordermanu 7 si zachovává všechny základní vlastnosti, které jsou nezbytné pro efektivní využití v restauračním provozu a bude k dispozici v cenách
již od 19900,— Kč včetně dvouleté záruky.

Od 1.3.2018 PLATBY KREDITNÍ KARTOU NEPODLÉHAJÍ EET

Nastavení na pokladně: NÁVOD
Zdroj: Podnikatel CZ